Czym jest fotowoltaika?
No właśnie przez niektóre osoby często nazywana „fotowltaniką”. Krótko mówiąc jest to potoczna nazwa zestawu służącego do produkcji energii elektrycznej, którą to konsumujemy na własny użytek. Najważniejsze elementy instalacji fotowoltaicznej to: moduły fotowoltaiczne nazywane też panelami oraz falownik, którego inna nazwa pochodząca z języka angielskiego to inwerter. Dodatkowo dochodzi system montażowy w zależności od miejsca montażu (dach budynku lub grunt), okablowanie oraz uziemienie i odpowiednie zabezpieczenia AC/DC. Bardzo często instalacja fotowoltaiczna mylona jest z kolektorami słonecznymi, które służą tylko do ogrzewania ciepłej wody użytkowej.

Korzyści z fotowoltaiki?
Czyste powietrze
Fotowoltaika jest ekologicznym rozwiązaniem, wchodzącym w skład OZE (Odnawialne Źródła Energii).
Oszczędności
Instalacja fotowoltaiczna zwraca się w ciągu 7 – 10 lat w zależności od jej eksploatacji i zapotrzebowania klienta na prąd.
Własny prąd
Po zwróceniu się kosztów inwestycji w fotowoltaikę, prąd mamy za darmo. Płacimy jedynie za utrzymanie Łącza z energetyką (12 zł/msc)
Niezależność
Nowe regulacje prawne pozwalają nam na to, by w korzystny sposób rozliczać się z zakładem energetycznym.


Jak działa fotowoltaika?
Panele fotowoltaiczne produkują energię elektryczną przez odbicie fotonów od powłoki wewnątrz ogniwa. Wytwarzany prąd stały przepływa do inwertera, gdzie przetwarzany zostaje na prąd zmienny.
Wytwarzana za pomocą fotowoltaiki energia elektryczna może być wykorzystywana na bieżąco przez gospodarstwo domowe lub magazynowana. Nadwyżki prądu mogą zostać oddane do zakładu energetycznego i w razie potrzeby wykorzystane w tym samym roku rozliczeniowym.
Zależnie od struktury i technologii produkcji, wyróżniane są ogniwa fotowoltaiczne z krzemu monokrystalicznego lub polikrystalicznego. Największą sprawność uzyskują ogniwa monokrystaliczne.
Ciągły wzrost cen energii i paliw sprawia, że inwestycja w fotowoltaikę jest coraz bardziej opłacalna. Sprzyjają jej również dostępne dofinansowania oraz możliwość przekazywania wyprodukowanych nadwyżek energii do sieci elektroenergetycznej. W czasie większego zapotrzebowania na energię, inwestor może ją swobodnie odebrać, co wpłynie na znaczne zmniejszenie rachunków za prąd.
Najczęściej zadawane pytania
Nie ma minimalnego czasu wynajmu, jednak nie wynajmujemy na godziny.
Proces realizacji
KROK
01
Zgłoszenie szkody
Osobista wizyta, telefon lub mail.
Na początek należy skontaktować się z naszym biurem telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na naszej stronie internetowej.
KROK
02
Likwidacja szkód
z OC sprawcy
Samochód dostarczamy i udostępniamy bezgotówkowo. Kwota ta nie jest odliczana, od żadnych należących się odszkodowań za samochód i poniesione straty lub obrażenia.
KROK
03
Darmowe holowanie
z OC sprawcy
Jeżeli Twój samochód został uszkodzony, a sprawcą kolizji był inny kierowca, masz prawo do darmowego holowania samochodu na koszt ubezpieczyciela z OC sprawcy wypadku / kolizji z mocy obowiązującego prawa.
KROK
04
Likwidacja szkód
z OC sprawcy
W Car4you wynajmiesz bezgotówkowo samochód zastępczy. Koszty rozliczymy z zakładem ubezpieczeniowym sprawcy.
